QUP SAFETY

İPLE ERİŞİM

Qup, rope access hizmetleri konusunda Türkiye’nin en tecrübeli firmalarındandır. Şirketimizin bünyesindeki çalışanlar, yılların deneyimine sahiptir. Gerek Türkiye’de gerek dünyada önemli projelere imza atan Yüksek İşler, hem güvenli erişim hem de hızlı ve kaliteli çözüm önerileri sunmaktadır

Bazı ulaşılması zor veya yüksek bölgelerde, iskele, platform ve vinç gibi geleneksel erişim yöntemleri yetersiz ya da verimsiz kalmaktadır. Bu tür durumlarda rope access ve düşüş durdurma teknikleri, devreye girerek; etkin ve hızlı çözüm önerileri sunmaktadır.

Rope Access teknisyenliği, ülkemizde “endüstriyel dağcılık” olarak da bilinmektedir. Ancak barındırdığı risk faktörleri nedeniyle dağcılıktan tamamen farklı malzeme, teknik ve uzmanlık gerektirmektedir. Daha özelleşmiş ve amaca yönelik teknik malzemelerin kullanıldığı rope access, dünyada kabul görmüş özel bir meslektir.

Qup, tüm Rope Access operasyonlarını IRATA (Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği), SPRAT, BS (İngiliz Standartları), EN (Avrupa Normları) ve ilgili Türk standart ve yönetmeliklerine bağlı kalarak gerçekleştirmektedir.

Qup bünyesinde IRATA veya SPRAT sertifikalı teknisyenleri barındırmaktadır. Firmamız tüm projelerin öncesinde, tecrübeli yüksekte çalışma ve rope Access süpervizör ve tasarımcılarıyla detaylı ön çalışmalar, risk analizleri ve performans öngörüleri yapmaktadır.

Özenli çalışmalar sonucunda firmamız, en emniyetli ve en verimli çözümleri sunmaktadır. Gerekli eğitimleri almış, yeterli altyapı ve tecrübeye sahip ekiplerle çalışmak, kayıpları ve kazaları ortadan kaldırır. Yüksek İşler, riskleri en aza indirgeyerek veya tamamen yok ederek güvenli bir çalışma ortamı sunmaktadır.

EĞİTİM DETAYLARI

Qup, bulunduğu konumunun ve sorumluluğunun farkındadır. Bu sektöre girmeyi planlayan eni oluşumlara örnek olan firmamız, faaliyetleriyle rope access standartlarının Türkiye’deki çıtasını;

İple erişim ve yüksekte emniyetli çalışma eğitimleri ile teknisyenlerin kalitesini,

Yayınladığımız teknik makaleler, sosyal medyada yapmış olduğu düzenli söyleşiler ve çeviriler ile çalışan ve işveren standartlarını, en yükseğe taşımayı hedeflemektedir.

İPLE ERİŞİM YÖNTEMİNİN AVANTAJLARI