QUP SAFETY

GÜVENLİK AĞI

Qup, profesyonel kadrosuyla yüksekte iş güvenliği güvenlik ağı konusunda da sizlerin çözüm ortağı.

Güvenlik ağları; personel düşmesini önlemenin diğer tedbirlerle mümkün olmadığı çalışma alanlarında düşmeyi durdurucu toplu koruma tedbiri (düşme mesafesinin sınırlandırıldığı veya düşme sonucu oluşacak etkinin azaltıldığı tedbir) olarak kullanılır.

Yapı işlerinde TS EN 1263-1 standardına uygunluk belgesi olan güvenlik ağları kullanılmalı ve yapılan işe uygun özellikte güvenlik ağı seçilmelidir. Kullanılacak güvenlik ağının TS EN 1263-2 standardına uygun olarak kurulması sağlanmalıdır.

Güvenlik ağlarının kurulumu, kullanımı ve sökümü, üretici talimatları doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. Olası kazaların önüne geçmek için güvenlik ağı sistemlerinin kurulum ve sökümünün, konuyla ilgili güvenli çalışma yöntemleri hakkında eğitim almış çalışanlarca yapılması sağlanmalıdır.

Güvenlik ağları yüksekte çalışan personelin düşmesini önlemenin yanı sıra, aşağıda çalışanları da parça düşmelerinden korumaktadır.

Güvenlik Ağı: Yüksekte çalışma yapılan yapıların şaft, galeri, merdiven ve asansör boşlukları gibi alanlar ile dış cephedeki açıklıklara kurulabilir.