QUP SAFETY

EĞİTİM

Qup; inşaat firmaları, telekomünikasyon şirketleri, enerji sektörü, petrol ve petrokimya tesisleri, fabrikalar gibi yüksek yapılarda çalışanlar için Yüksekte Çalışma ve Kurtarma İş Güvenliği Eğitimleri vermektedir.

Qup; özellikle enerji, inşaat, gıda, kimya, petrokimya gibi kapalı alan çalışmaları yoğun olan sektörler için, kapalı ve kısıtlı alanlarda (KKA) güvenli çalışma ve olası kazalarda kurtarmaya yönelik eğitimler vermektedir. Yüksekte çalışma sırasında personelin düşme olasılığının bulunduğu yerlerde yaşam hattı sistemleri kullanılır.

Yaşam hattı, yüksekten düşme olması durumunda personelin yere düşmesini önleyen düşüş durdurucu bir sistem olabileceği gibi, projelendirme aşamasında düşüş engelleyici olarak tasarlanması durumunda, personeli daha düşme olmadan engelleyen mühendislik bir çözüm olarak kurulması sağlanabilir

Qup; yaşam hattı kullanımı, kurulumu ve olması gereken asgari şartlar ile ilgili profesonel eğitmen kadrosu ile son kullanıcılara eğitim vermekte ve belgelendirmektedir.